Kontakt

Asociace profesních účetních České republiky, z. s.

Houškova 32, 326 00 Plzeň

tel. 910801780

fax  910801782

email  info@acpa.cz

Odběr novinek
RSS

Výbor ACPA

prof. Ing. Jiří Strouhal, Ph.D. prezident jiri.strouhal@acpa.cz
Ing. Mgr. Jana Markovičová, ACCA  viceprezidentka jana.markovicova@acpa.cz
Ing. Jana Antonová viceprezidentka jana.antonova@acpa.cz
Ing. Pavel Komrska pavel.komrska@acpa.cz
Ing. Stanislava Čejnová stanislava.cejnova@acpa.cz
   
prof. Ing. Jiří Strouhal, Ph.D., absolvoval v roce 2003 VŠE v Praze. V současnosti zde působí na Katedře podnikové ekonomiky, kde se zaměřuje na oblast vztahu účetnictví a finančního řízení. Kromě toho se věnuje profesi analytika v oblasti účetnictví a financí, a lektorské činnosti. V rámci systému certifikace účetní profese v ČR dosáhl stupně účetní expert. Je držitelem osvědčení ACCA pro školitele IFRS a členem Evropské účetní asociace (EAA).

Ing. Mgr. Jana Markovičová, ACCA,  se po absolvování VŠE a Karlovy Univerzity několik let věnovala auditu ve firmě BDO. Následně pracovala na různých pozicích a projektech v rámci finančních oddělení nadnárodních společností jak v ČR, tak v zahraničí. V současné době je Finanční ředitelkou pro region Central Europe East v jedné z předních farmaceutických firem Glenmark. Dosáhla stupně certifikace účetní expert.

Ing. Jana Antonová absolvovala v roce 1993 ekonomickou fakultu Technické univerzity v Ostravě. V minulosti pracovala na různých řídících ekonomických a účetních pozicích ve společnostech se zaměřením na IT, reality a software. Ve společnosti PricewaterhouseCoopers se specializovala na zajištění účetních služeb a poradenství. Nyní pracuje jako finanční ředitel ve společnosti poskytující služby v oblasti sanitárních systémů. V rámci systému certifikace účetní profese v ČR v roce 2005 dosáhla stupně účetní expert.

Ing. Pavel Komrska je absolventem Elektrotechnické fakulty ČVUT Praha v oboru technická kybernetika. Pracoval v provozních a řídicích funkcích v IT a bankovnictví. Od roku 1995 působí ve společnostech, které se zabývají podnikatelským poradenstvím, poskytováním daňových konzultací a služeb vedení účetnictví pro malé a střední podniky. Také se věnuje lektorské činnosti. V roce 2004 splnil podmínky systému certifikace stupně účetní asistent.

Ing. Stanislava Čejnová absolvovala v roce 1985 VŠE v Praze. Po absolvování pracovala v různých účetních a ekonomických funkcích v podnikatelském i nepodnikatelském sektoru. V současnosti podniká v oblasti vedení účetnictví a účetního poradenství převážně pro drobné podnikatele a nepodnikatelské účetní jednotky. V rámci systému certifikace účetní profese v České republice dosáhla stupně bilanční účetní.